JANA PAULMAN ⟩ Austa naist kümme korda ja naine austab sind tuhat korda vastu

Jana Paulman.

FOTO: Kalev Lilleorg

​«Kallis mees! Kas sulle on kunagi mõni naine kirjutanud? Kirju endast, oma mõtetest ja ihadest. Oma salajastest unistustest, valust ja õnnest. Kirjutanud ausalt kõigest, mida ta tunneb ja läbi elab? Armastuskirju just sinule,» küsib autor Jana Paulman.

Jana Paulman «Kui naine armastab meest».

FOTO: Kirjastus Pilgrim

Jana on läbi elu kirjutanud kirju, milles räägib oma mõtetest ja tunnetest. Nii on ta jõudnud kõige lähemale iseenda olemusele, sügavasse hingepõhja. Kirjade kaudu vaatab ta oma hingepeeglisse ja annab ausa sõnumi Mehele. Sõnumi, et ta on naine. See raamat ongi teekond läbi nende kirjade mehe südamesse, keda autor armastab.

Inspireerivad mõtted elu ja armastuse kohta.

 1. Iga tarkus, ka elutarkus, kulub marjaks ära, isegi kui need tarkused on juba ammu teada. Kordamine on tarkuse vanaema.
 2. Naudi igat hetke, sest need hetked võivad olla viimased.
 3. Ela ise ja lase teistel ka elada – see ongi vabadus.
 4. Kõiki elureegleid ei saa ega ka tohi murda – kui seda teed, tekib kaos. Tuleb teha vahet, milliseid reegleid võib murda, milliseid mitte.
 5. Austa naist kümme korda ja naine austab sind tuhat korda vastu. Narri naist kümme korda, naine narrib sind tuhat korda vastu.
 6. Ära ela oma tujusid teiste peal välja – keegi pole süüdi sinu ebaedus või äpardumistes. Tujutsedes hävitad kõik õnnevõimalused.
 7. Ole enda vastu aus – jää igas olukorras endale truuks, siis on pärast hea endale peeglist silma vaadata. Jää iseendaks, kui ka olud muutuvad.
 8. Ära kahetse midagi, mis on tehtud – see andis kogemuse ja õppetunni.
 9. Naudi armastust tema ilusamatel ja parematel aegadel maksimaalselt. Sest homme ei pruugi olla see, mis on täna.
 10. Ära arvusta kunagi kellegi kodu, perekonda või välimust – need ei kuulu sulle, seega nende eest seistakse. Arvustades neid kolme, võid koguda enda ümber vaenlasi.
 11. Kui armastad, siis tee seda kirglikult, pühendumisega ja kogu südamest, või ära tee seda üldse – natuke või poolikult armastada ei saa. Armastus kas on või ei ole. Kõik vahepealne on meeldivus ja sümpaatia. Või sõprus.

Apollo e-poe link raamatule SIIN.