Ilmus hirmuäratavalt realistlik pandeemiateemaline düstoopia, mis sai kirja juba 15 aastat tagasi

Politseinik Londonis Waterloo jaamas 15. juunil.

FOTO: NIKLAS HALLE'N/AFP/Scanpix

Kirjastuselt Eesti Raamat ilmus Piret Lemetti tõlkes Šoti kirjaniku ja telestsenaristi Peter May düstoopiline romaan «Lukus linn», mis juba 2005. aastal kirjeldas kõhedusttekitava täpsusega koroonakriisist haaratud maailma.

London. Linn on pandeemia tõttu karantiinis. Haiglad ja hädaabiteenused ei pea koormusele vastu. Võimust on võtnud vägivald ja rahvarahutused.

Peter May «Lukus linn».

FOTO: Eesti Raamat

Globaalse pandeemia epitsentriks olev London on lukku pandud. Vägivald ja rahvarahutused tõstavad pead. Linnas on kehtestatud sõjaseisukord. Praeguseks juba tuhandeid ohvreid nõudnud viiruse eest pole keegi kaitstud. Tervishoiu- ja hädaabiteenistustel käib olukord üle jõu.

Ehitustöölised leiavad ajutise haigla rajamiseks mõeldud krundilt koti tapetud lapse luustikuga. Linnas tegutseb halastamatu tapja, kelle eesmärgiks on teha kõik selleks, et luude omanikku ei tuvastataks.

Politseiuurija Jack MacNeil loeb oma viimase tööpäeva lõpuni jäänud tunde. Mehe karjäär on hävitatud, abielu otsa saanud ja viirus pole puutumata jätnud ta enda perekonda. Iga ta sammu jälgivad pahaendelised jõud, olles valmis tõe varjamiseks taas tapma. Kas mehe tapjaks saab surmav viirus või teevad seda mõrtsukad?

Enam kui kolm miljonit raamatut müünud, ajalehe The Sunday Times menuraamatute autor ja rohkesti auhindu võitnud kirjanik Peter May lõi krimipõneviku «Lukus linn», mille tegevus leiab aset maailmas, kus me elame praegu – ja mille saabumist keegi poleks osanud ette kujutada.

Klassikaline Peter May krimilugu «Lukus linn» on geniaalselt kirja pandud, põhjalik ja täiuslikult teostatud.

«Lukus linn» tutvustab meile Londonit üleilmse pandeemia taustal. May kirjutas raamatu juba 15 aastat tagasi, kuid käsikiri jäi seisma, kuna toona ei soovinud keegi seda avaldada. Tema 2005. aastal maalitud pilt mõjus tookord otsekui düstoopia; tänaseks on ent kätte jõudnud aeg, mil kirjeldatud olukord on tõeks saanud.

Hirmutavalt realistlik ja enneolematu põnevik keskendub inimkogemustele tapva viiruse tõttu lukku pandud maailmalinnas.