Paksus Margareetas esitletakse raamatut kogest

Paks Margareeta.

FOTO: Hendrik Osula

Raamatu on koostanud Eesti Meremuuseumi teadur, koge saali kuraator Priit Lätti ja Muinsuskaitseameti arheoloog Maili Roio. Raamat «Keskaegne kaubalaev koge» on rohkelt illustreeritud ning eesti- ja inglise keelse paralleeltekstiga.

Väljaande eessõnas meenutab Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen, kuidas 2015. aasta mais Kadrioru maapõuest välja tulnud laeva irddetailid ei tekitanud kuigi suurt emotsiooni. Kui laev koos leiumaterjaliga aga 14. sajandisse dateeriti, langetati otsus, et Meremuuseum leiab võimaluse selle konserveerimiseks ja eksponeerimiseks.

«Sellel juulikuu päeval oli meil niisiis suur huvi ja aimus tulevasest vastutusest, kuid puudus veel teadmine, et kogest saab Paksu Margareeta uuendusprojekti vedaja ja tulevane tähteksponaat, mille kujuteldavas kiiluvees hakkab toimuma nii mõndagi põnevat ja rõõmustavat,» kirjutab Urmas Dresen raamatu eessõnas.

Raamatuesitlusel on kohal autorid ning näha saab lisaks püsinäitusel olevale väikest osa kogega kaasnenud leiumaterjalist. Esitlust modereerib Eesti Meremuuseumi teadusjuht Hele Kiimann. Sissepääs muuseumipiletiga.

Eesti Meremuuseumi raamatusarjas varem ilmunud: «Navigatsiooniinstrumendid Eesti Meremuuseumi kogus», «Allveelaevad Kalev ja Lembit» ja «Vesilennukid Lennusadamas».