David Bowie endine trummar pani kirja tema eluloo

David Bowie 1976. aasta aprillis Helsingis.

FOTO: STRINGER/AFP/Scanpix

Eesti keelde on jõudnud trummar Phil Lancasteri raamat «Bowie sünni juures. Elu mehega, kellest sai legend», milles ta kirjutab läbi ainulaadse pilgu, kuidas Bowiest sai staar. 

Phil Lancaster «Bowie sünni juures».

FOTO: Sinisukk

Ligikaudu 140 miljonit müüdud albumit, ohtralt erinevaid muusikaauhindu, auväärne koht ajakirja Rolling Stone kõigi aegade parimate lauljate edetabelis, täht Hollywoodi kuulsuste alleel – kõik need saavutused kuuluvad muusikamaastiku ikoonile David Bowiele.

Bowiest sai alates 70ndatest muusikamaailma suurkuju ja uuendaja, sest tema novaatorlik looming ja näitlejameisterlikkus tõid popmuusikasse uue mõõtme, mõjutades tugevalt nii juba olemasolevat popmuusikat kui ka selle tulevikku. Bowie't on nimetatud ka muusikaliseks kameeleoniks, sest ei enne ega pärast teda pole keegi suutnud viljeleda nii paljusid erinevaid muusikastiile.

Phil Lancaster räägib oma raamatus kohtumisest David Bowie'ga ja sellest, kuidas temast sai Davie Jones and The Lower Thirdi liige. See on isiklik ja intiimne vaatenurk mehelt, kes nägi oma silmaga, kuidas sündis muusikale uue tähenduse andnud laulja David Bowie.

«Bowie sünni juures» on põnev lugemine kõigile, keda huvitab, miks ja kuidas sai alguse David Bowie teekond muusikamaailma tippu.