GALERII ⟩ Rahvusraamatukogu avaldas raamatu Tallinna haruldastest vaadetest

Rahvusraamatukogu avaldas raamatu Tallinna haruldastest vaadetest läbi kolme sajandi – «Salgamata ilusaim linn. Tallinn 17.–19. sajandi illustratsioonidel». Raamatust leiab vanima Tallinna kujutava pildi, milleks on 1619. aasta reisikirjas ilmunud vasegravüür ning teos lõppeb linnavaadete mosaiigiga aastast 1897. 

Pildid on kogutud kokku 17.–19. sajandi raamatutest ja ajakirjadest. Raamat annab ülevaate vanades trükistes kajastuvatest Talllinna vaadetest, millest osade kohta käiv teave on olnud laiali paisatud ja raskesti leitav. Mitmed vaated pärinevad unikaalsetest ainsa eksemplarina säilinud trükistest ning osasid pilte pole varem Eestis avaldatud.  Raamatu kokku panemisel kasutati materjale Hollandist, Saksamaalt, Venemaalt, Prantsusmaalt, Inglismaalt ja Ameerika Ühendriikidest.  

Raamat on ka tähelepanuavaldus Tallinnale, mis tähistas 2019. aastal linna esmamainimise 800. aastapäeva. Paberversiooni saab soetada suurematest Eesti raamatupoodidest, kuid digitaalsel kujul on raamat kättesaadav rahvusraamatukogu digitaalarhiivist DIGAR. DIGARist leiab nii raamatuid, kaarte, noote, fotosid, postkaarte, plakateid, illustratsioone kui ka audioraamatuid ja muusikafaile, samuti vanemaid ajakirju.

Raamatu koostasid: Ruth Hiie, Larissa Petina ja Urve Sildre.