R, 18.09.2020

Tallinna Keskraamatukogu teenindab ajutiselt lugejaid vaid kolmes teeninduspunktis

Tallinna Keskraamatukogu. Pildil võõrkeelse kirjanduse osakond.

FOTO: Mihkel Maripuu

Seoses koroonaviiruse kiire levikuga on Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad ja haruraamatukogud alates tänasest kuni 1. maini (või kuni eriolukorra lõppemiseni) suletud. Samuti ei sõida marsruudil raamatukogubuss. 

Täna, 16. märtsil avatakse esimesel võimalusel ajutised teeninduspunktid Estonia pst 8 eestikeelse kirjanduse osakonna uudistesaalis, Liivalaia 40 võõrkeelse kirjanduse osakonna üritustesaalis ja homsest, 17. märtsist ka Vilde tee 72 Kännukuke raamatukogu suures saalis. Teeninduspunktide lahtiolekuaegadega saab tutvuda Tallinna Keskraamatukogu veebilehel.

Alates 13. märtsist kuni eriolukorra lõppemiseni pikendab raamatukogu kõigi lugejate laenatud teavikute tagastustähtajad automaatselt. Samuti peatatakse sel perioodil tasu viivitatud aja eest. Soovitav on raamatukogu külastamist edasi lükata kuni eriolukorra lõpuni ja mitte minna juba laenatud teavikuid tagastama.

Ajutistesse teeninduspunktidesse on võimalik ette tellida raamatuid telefoni, e-posti või teiste e-kanalite kaudu. Raamatute leidmiseks saab kasutada e-kataloogi ESTER, valides asukohaks TlnKR kojulaenutus, TlnKR võõrkeelse kirjanduse kojulaenutus ja TlnKR Kännukuke kojulaenutus. Suletud haruraamatukogudest teavikuid tellida ei saa. Kohapeal on loodud võimalus tutvuda päevalehtedega ja kasutada hädavajadusel 15 minutit arvutit (meditsiiniasutustega suhtlemine, broneeringute tühistamine jne).

Külasta ka e-raamatukogusid!

ELLU – mitmekesine valik eestikeelset kirjandust

OverDrive – e-raamatud ja e-audioraamatud võõrkeeltes

RBdigital – e-ajakirjad võõrkeeltes